Floating Siedlce

Przeżyj kosmiczny relaks w Siedlcach. Kapsuła floatingowa pozwoli Ci osiągnąć całkowite odprężenie ciała i umysłu.

Floating Siedlce

Czym jest floating? 

Floating, czyli Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Polega na ograniczeniu około 90% bodźców zewnętrznych. Osoba przebywająca w kapsule deprywacyjnej nie widzi nic oprócz otaczającego jej błękitu. Może również nic nie słyszeć, chyba że zażyczy sobie zabieg z dźwiękami  natury, bądź muzyki relaksacyjnej. Podczas seansu klient również nic nie czuje. Spowodowane jest to tym, że woda na której dryfuje jest takiej samej temperatury jak ciało ludzkie. 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak człowiek może unosić się na powierzchni wody, bez żadnego wysiłku? Otóż jest to możliwe dzięki cudownym właściwościom soli gorzkiej Epsom. Jej stężenie w roztworze wypełniającym wnętrze kapsuły jest podobne jak zasolenie w Morzu Martwym. Dzięki temu ciało ludzkie jest wypychane przez sól na powierzchnię wody.

Sól Epsom ma wiele właściwości dobroczynnych dla ludzkiego organizmu. Bardzo dobrze działa na skórę, którą nawilża oraz ujędrnia. Gorzka sól odtruwa organizm, oczyszcza, odmładza, relaksuje, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i antyłojotokowo. Ponadto ma właściwości przeciwbólowe, łagodzi stres oraz relaksuje ciało. Ze względu na swoje cudowne właściwości już od ponad stu lat wykorzystywana jest w kosmetyce.

floatingowa

Korzyści z fizjoterapii

Innowacyjna metoda Float Rest® pozwala osiągnąć całkowite odprężenie ciała i umysłu. Dochodzi do rozluźnienia każdej części ciała – aparatu ruchowego, mięśni i stawów. Korzystając z zabiegu jesteśmy odseparowani od bodźców zewnętrznych, dzięki czemu odpoczywa również świadomość. Do tej pory osiągnięcie takiego stanu było bardzo trudne. Dziś wystarczy skorzystać z nowoczesnego zabiegu Float Rest®.
Terapia jest korzystna dla ludzi cierpiących na przewlekłe bóle głowy, kręgosłupa, stawów, napięcie mięśni, nadciśnienie, niepokój, nerwice oraz inne schorzenia.

 

 

Wszelkie korzyści z zabiegu zawdzięczamy cudownym właściwościom soli Epsom. Kąpiel w niej łagodzi stany zapalne skóry, obrzęki, zmniejsza napięcie mięśniowe, uśmierza bóle, wyciąga toksyny z organizmu oraz posiada wpływ uspokajający na system nerwowy. Ponadto dzięki płynowi z soli Epsom grawitacja w kapsule zanika. Ciało lekko kołysze się na powierzchni roztworu, dzięki czemu mózg odpoczywa, gdyż nie musi kontrolować pracy mięśni. Aktywność lewej półkuli zostaje spowolniona, dzięki temu synchronizuje się z półkulą prawą. Mimo to mózg pozostaje aktywny i wytwarza ogromne ilości serotoniny i endorfin, tzw. hormonów szczęścia. Ponadto, w kapsule redukowany zostaje hormon stresu, co umożliwia pełną relaksację.

W czasie zabiegu Float Rest® mózg zmienia swoją aktywność z fazy Alfa na Theta, jest to stadium kiedy człowiek zapada w sen i jest w stanie odpowiadającym medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia i silnych emocji. Buddyjscy mnisi taki stan osiągają po kilkugodzinnych medytacjach, natomiast w kapsule taki efekt możliwy jest już po chwili zabiegu

 

Relaks dla kobiet

 

Sesja w kapsule floatingowej jest doskonałym sposobem na relaks, odprężenie, redukcję bólu i
ogólną poprawę samopoczucia dla kobiet. Łagodzi napięcie przedmiesiączkowe. Usuwa
zmęczenie i ma działanie antydepresyjne. Idealnie sprawdza się dla kobiet w ciąży (II I III
trymestr)odciąża kręgosłup i daje natychmiastową ulgę w bólu. W dodatku Floating redukuje
bóle pleców i mięśni. Redukuje stres, co może wpływać na dobry przebieg ciąży. Pomaga w walce
z bezsennością, która dokucza wielu kobietom w czasie błogosławionego stanu. Sesje floatingowe
są polecane również po zakończeniu połogu, przynoszą też ulgę w stanach depresji
poporodowej.

 

Floating w sporcie

 


Każdy dzień sportowca to ciężka praca, zarówno fizyczna jak i psychiczna. W drodze na sam szczyt kariery sportowej spotykają ich kontuzje, urazy, zmęczenie mięśni i stawów. Na spadek formy mają wpływ nie tylko urazy mechaniczne. Na co dzień sportowiec musi stawić czoła presji otoczenia jak i swoim własnym ambicjom. Dlatego świetnym uzupełnieniem treningów jest terapia Float Rest®, która odpręża ludzkie ciało i umysł.
Floating wykorzystywany jest w sporcie już od lat siedemdziesiątych. Jednym z najsłynniejszych sportowców korzystających w przygotowaniach do zawodów z terapii floatingowej był Carl Lewis: 9 krotny mistrz olimpijski oraz 8 krotny mistrz świata w lekkiej atletyce. Ośrodki medyczne Australian Institute of Sport oraz Milan Lab – Laboratorium klubu piłkarskiego AC Milan, używają kabin floatingowych do przygotowań sportowych, odnowy biologicznej czy pomocy w powrocie zawodników po kontuzjach. W USA z terapii korzystają systematycznie sportowcy wielu dyscyplin np. zawodnicy NFL. Od 2008 r. kapsuły odpływowe standardowo używane są przez olimpijską kadrę lekkiej atletyki Wielkiej Brytanii.

 

Jakie korzyści mogą czerpać sportowcy z korzystania z floatingu?
Niektóre z korzyści floatingu dla sportowców:
-Wspomaga leczenie bólu pleców, mięśni, stawów
-Dostarcza do organizmu magnez, który pozytywnie wpływa na pracę mięśni i przeciwdziała bolesnym skurczom
-Eliminuje przemęczenie
-Przynosi spokój i relaks
-Zwiększa motywację
-Obniża produkcję kortyzolu, ACTH, kwasu mlekowego
-Zwiększa produkcję endorfin
-Przyspiesza proces rehabilitacji i powrotu do zdrowia
-Wyrównuje poziom tlenu w mięśniach
-Obniża ciśnienie krwi, tętno i zużycie tlenu
-Zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji
-Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich
-Odchudza i modeluje sylwetkę
-Wzmacnia organizm i kondycję
-Stretching

 

Floating – przebieg zabiegu

 

Do kapsuły Float Rest® wchodzimy w stroju kąpielowym. Zamykamy drzwi kapsuły i zanurzamy się w ciepłej wodzie zbliżonej do temperatury ciała. Poziom wody nie przekracza 30/40 cm, dzięki czemu osoby, które nie potrafią pływać nie czują żadnego dyskomfortu. Ciało dryfuje na powierzchni roztworu, głowa zanurza się tylko do wysokości uszu. Oczy, nos i usta pozostają nad wodą. Podczas seansu możemy odprężać się w całkowitej ciszy lub słuchać  muzyki relaksacyjnej. Ciepła woda i brak bodźców zewnętrznych sprawia, że w krótkim czasie możemy się maksymalnie zrelaksować. 

Po wyjściu z wody skóra jest wygładzona, jędrna i nawilżona, zmarszczki wygładzone, blizny – również po trądzikowe stają się płytkie. 

 

 

Ważne informacje 

 

Przed sesją

 

Do kliniki przyjdź ok 5 minut przed czasem, żeby zapoznać się z podstawowymi zasadami.

 1. Ważne abyś minimum dzień przed sesją nie robił/a depilacji ani golenia na mokro, gdyż solanka może powodować uczucie pieczenia i może podrażnić skórę.
 2. Na 1, 5h przed sesją nie pij kawy, napojów energetycznych oraz nie najadaj się. Najlepiej zjeść lekki posiłek.
 3. Przed wejściem do kapsuły weź prysznic. Umyj dokładnie ciało i włosy – zmywając wszelkie środki chemiczne, kosmetyki i zanieczyszczenia. Zalecane jest też skorzystanie z toalety.
 4. Jeśli nosisz soczewki zdejmij je gdyż istnieje możliwość dostania się odrobiny wody z solą i wówczas potarcie oka spowoduje dyskomfort.
 5. Aby skorzystać z sesji floatingu pod żadnym pozorem nie wolno być pod wpływem alkoholu ani środków odurzających.
 6. Przeciwwskazania do floatingu to: I trymestr ciąży, menstruacja, uszkodzenia i podrażnienia skóry, zapalenie ucha środkowego, rozrusznik serca, choroby psychiczne, świeżo wykonany tatuaż lub piercing (należy odczekać minimum 1 tydzień), nowotwory skóry.

 

Sesja – czas na kosmiczny relaks

 

 1. Bardzo powoli wejdź do kapsuły, duża ilość soli we wnętrzu powoduje, że może być ślisko.
 2. Możesz skorzystać z zatyczek do uszu, które znajdują się na stoliczku oraz z podgłówka.
 3. Drzwi do kapsuły najlepiej jak są zamknięte, ale dla zapewnienia komfortu niektórym osobom mogą pozostać otwarte. Pamiętaj, że jednym prostym ruchem możesz w każdej chwili otworzyć drzwi. 
 4. Aby zapobiec dostaniu się wody do oczu podczas kładzenia się na plecach staraj się nie robić fal. Gdy już się położysz pozwól, aby twoja głowa swobodnie unosiła się na powierzchni, nie napinaj mięśni. Prawidłowo ułożona głowa będzie wówczas, jeśli twoje uszy będą znajdować się pod wodą, a głowa będzie lekko odchylona do tyłu. Zobacz, w jakiej pozycji jest ci wygodnie – z rękoma ułożonymi wzdłuż ciała czy może ze zgiętymi wzdłuż głowy czy z wspomnianym podgłówkiem. 
 5. Nie kładź się na brzuchu i nie próbuj nurkować. 
 6. W kapsule leżąc na plecach widzisz otaczający błękit, ale jeśli życzysz sobie brak światła na środku kapsuły na ścianie znajduje się mały czarny okrągły czujnik, wystarczy przed nim machnąć ręką lub nogą i w ten sposób światło się wyłączy/włączy.
 7. Delektuj się czasem, który masz tylko dla siebie. A twój mózg samoczynnie wejdzie w stan alpha i theta (głębokiej relaksacji). Twoje ciało z każdą minutą będzie coraz bardziej odprężone i zrelaksowane. Śmiało możesz iść spać. Godzinna sesja, to ekwiwalent kilku godzin snu. Stan odprężenia i uczucie świeżości utrzymują się jeszcze przez następnych kilka dni.
 8.  Jeśli niechcący dostanie Ci się do oczu sól nie panikuj jest to bezpieczne, wyjdź powoli z kapsuły i opłucz pod zlewem wodą oczy.
 9. Na zakończenie sesji usłysz dźwięk a jeśli go nie usłyszysz to znaczy, że „odpłynąłeś w kosmos” i obsługa Cię obudzi

 

Po Sesji

 

 1. Wyjdź bardzo powoli, pamiętaj jesteś cały/a w soli oraz mokry a to może spowodować pośliźnięcie. Przetrzyj się ręcznikiem, załóż klapki i udaj się pod prysznic. 
 2. Możesz teraz spokojnie wysuszyć włosy i przygotować się do wyjścia.  
 3. Po wyjściu możesz  jeszcze odpocząć w recepcji, wypić kawę, wodę czy herbatę oraz poczęstować się czymś słodkim .  Możesz również nabyć vouchery na prezent w promocyjnej cenie. 
 4. Weź pod uwagę, że floating najlepiej działa, kiedy jest stosowany regularnie. Najlepsze efekty, które utrzymywały się przez długi czas osiągały osoby po ośmiu sesjach.
 5. Podziel się proszę z naszym zespołem swoimi odczuciami po seansie. To dla nas bardzo ważne! jesteśmy bardzo ciekawi co czułaś/eś i jak przebiegała Twoja sesja.


Będzie nam niezmiernie miło jak dodasz z nami zdjęcie/filmik/relacje i oznaczysz nasz na portalach społecznościowych ☺

Kapsuła floatingowa Siedlce

Najczęściej zadawane pytania

Czy zabieg jest higieniczny?

Zdecydowanie tak. Duże ilości soli nie pozwalają przetrwać w kapsule żadnym bakteriom i innym mikroorganizmom. Dodatkowo co 2h woda zostaje przefiltrowana oraz przed i po każdym seansie zostaje ponownie przefiltrowana i całkowicie oczyszczona.  Każdego dnia dochodzi też ozowanie kapsuły. Ponadto, należy pamiętać, że roztwór soli Epsom jest sterylizowany, dzięki czemu bakterie i wirusy nie mają szans na rozprzestrzenianie.

W jakich przypadkach zaleca się korzystanie z zabiegu Float Rest®?

  • rehabilitacja: stany pourazowe, obrzęki kończyn, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, kolan, barków i stawów biodrowych, a także regeneracja po ciężkim treningu sportowym
  • bolesny syndrom wertebrogenny części szyjnej, piersiowej czy lędźwiowej kręgosłupa, wynikający z degeneratywnego zwyrodnienia kręgosłupa oraz ze stanów pourazowych
  • choroby autoimmunologiczne, reumatoidalny artretyzm, toczeń, sklerodermia, oraz syndrom Reiter’a
  • stany pooperacyjne szyjnej i lędźwiowej części kręgosłupa oraz wypukliny krążka międzykręgowego
  • wrodzone wady kręgosłupa – skoliozy i kifozy wieku dziecięcego – choroba Scheuermanna – choroby reumatologiczne
  • Fibromyalgia, endezopatia, osteoartroza, RZS, MIZS – degeneratywne zwyrodnienia stawów oraz stany pourazowe i pooperacyjne stawów, stany po złamaniach, po dystorsjach, czy po zmiażdżeniach stawów
  • artrozy
  • bóle głowy, migreny
  • lekkie formy peryferyjnych porażeń
  • depresje, stresy, nerwice, ADHD, Zespół Aspergera, Autyzm, ADD, nadpobudliwość, syndrom przemęczenia
  • zespół stresu pourazowego, powojennego PTSD
  • choroby skóry tj. łuszczyca, egzema, atopowe zapalenie skóry
  • miażdżyca tętnic
  • dna moczanowa (podagra/artretyzm)

Co muszę zabrać, udając się na sesję floatingu ?

Zabierz ze sobą strój kąpielowy, klapki oraz ręcznik . Na miejscu zapewniamy , suszarkę do włosów, zatyczki do uszu, kosmetyki m.in.  szampon, żel pod prysznic, płyn i płatki do demakijażu, żel do włosów, pastę do zębów.

 

Jak się czują osoby z klaustrofobią?

Osoby z klaustrofobią nie powinny odczuwać żadnego dyskomfortu. Wnętrze kapsuły jest przestronne i oświetlone.  Dodatkowo drzwi mogą przez całą sesję pozostać otwarte. Jeśli jednak zdecydujesz się na sesję w zamkniętej kapsule pamiętaj, że jednym prostym ruchem możesz sam otworzyć drzwi w każdej chwili. Wszystko masz pod kontrolą, więc nie ma się, czego obawiać.

Co jeśli nie potrafię pływać?

Nic się nie stanie. Podczas sesji floatingu Twoje ciało unosi się na wodzie, ponieważ zawiera ona dużą ilość soli EPSOM. Głowa też się nie zanurzy, ale jeśli wolisz, możesz użyć specjalnego podgłówka, który jest dostępny dla klientów. Ponadto głębokość wody w kapsule deprywacyjnej to zaledwie ok. 30 cm, nie ma, więc powodu do niepokoju.

 

Czy kobiety w ciąży mogą korzystać z floatingu ?

Kobiety w ciąży mogą korzystać II i III trymestr jednakże należy najpierw skonsultować się z lekarzem . Temperatura wody nie jest tak gorąca jak w jacuzzi więc nie jest to przeciwwskazaniem. Dodatkowo kobiety w ciąży w ten sposób mogą doświadczyć relaksu, odciążyć kręgosłup i doświadczyć wiele przyjemnych emocji związanych z usłyszeniem bicia serca swojego dziecka.

 

Czy drzwi kapsuły zawsze muszą być zamknięte?

Najczęściej tak. Jednak dla zapewnienia niektórym osobom komfortu zabiegu, drzwi kapsuły mogą być otwarte.

 

Czy można spać podczas floatingu?

Oczywiście! Podczas floatingu odczuwa się głęboki relaks, co ułatwia zaśnięcie oraz mocny, regenerujący sen. Jedna godzina snu w kapsule floatingowej odpowiada czterem godzinom przespanym w nocy. Sen podczas floatingu jest bezpieczny, ponieważ cały czas unosisz się na wodzie.

 

Czego nie robić podczas floatingu?

Nie należy kłaść mokrych rąk do oczu – będzie szczypać. Z tych samych powodów nie wolno kłaść się na brzuchu i zanurzać w wodzie twarzy, ani nurkować. Nie należy także pić wody z kapsuły.

 

Czy podczas sesji nie zmarznę ?

Temperatura wody ma tyle samo stopni ile zewnętrzna temperatura Twojego ciała (34,8 stopni), jeżeli tylko nie masz gorączki. Podczas całej sesji temperatura wody jest utrzymywana na stałym poziomie dzięki czemu nie ma efektu wychłodzenia jak podczas kąpieli w wannie.

 

Czy zdjąć soczewki przed seansem ?

Zalecamy zdjęcie ich przed sesją, gdyż istnieje możliwość dostania się odrobiny wody z solą i wówczas potarcie oka spowoduje dyskomfort.

 

Czy czepek jest potrzebny ?

Noszenie czepka jest niepotrzebne, a nawet niewskazane gdyż może on przeszkadzać w odprężeniu. Brak czepka pozwala w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości soli EPSOM.

 

Ile trwa sesja w kabinie floatingowej?

Można rezerwować i odbywać sesje trwające 60 minut, 120 minut lub ich wielokrotności.

 

Czy jedna sesja wystarczy ?

Korzyści z sesji są odczuwalne już po pierwszym razie. Jednakże podczas pierwszej sesji nie doświadczysz wszystkich korzyści w maksymalnym stopniu, gdyż Twój umysł i ciało dopiero zapoznaje się z nowymi warunkami i zaczyna po raz pierwszy funkcjonować w środowisku bez bodźców zewnętrznych. Już po 3 sesjach efekty są bardzo zauważalne. Twój umysł się wyciszy, ciało zrelaksuje, napięcia się zmniejszą a stres zminimalizuje, nie wspomnę o gładkiej skórze i wyostrzonych zmysłach. Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa, stawów czy migreny znacznie zmniejszy się odczuwanie bólu. Korzystanie regularne daje długofalowe korzyści i działa na umysł i ciało również między sesjami. Najlepsze efekty, które utrzymywały się przez długi czas osiągały osoby po ośmiu sesjach.

 

❗ Czego unikać przed sesjami?

 

Nie należy spożywać alkoholu, innych substancji wpływających na stan percepcji. Najlepiej zjeść lekki posiłek, nie najadać się. Zrezygnować z golenia na mokro i depilacji co najmniej na dzień przed wizytą, gdyż solanka może powodować uczucie pieczenia i może podrażnić skórę. 

 

Przeciwwskazania do floatingu to: I trymestr ciąży, menstruacja, uszkodzenia i podrażnienia skóry, rany otwarte, podrażnienia i infekcje, zapalenie ucha środkowego, rozrusznik serca, choroby psychiczne, epilepsja, świeżo wykonany tatuaż lub piercing (należy odczekać minimum 1 tydzień), nowotwory skóry.

 

Floating w Siedlcach zarezerwujesz online

 

W celu zakupienia bądź informacji na temat voucherów, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 538 150 150.

 

Vouchery mają rok ważności.

 

Wystawiamy też faktury na nasze usługi.

ProActive Sport Clinic

ul. Jana Pawła II 8, 08-110 Siedlce (w środku Parku Wodnego Siedlce)

Telefon 660 662 611
Email info@proactivesportclinic.pl